Skip to main contentdfsdf

si tyu's List: életfilozófiai alapvetések

    • hogyan tudja értelmezni a Bibliát a kvantumfizika
      • Már a cím is csúsztatás, több szempontból is:

        1) A cikk eleve nem erről szól, hanem egy bibliai mondattal kapcsolatos átudományos gondolatfutam, a fizikában is szokásos kifejezésekkel megtömködve.

        2) A cím értelmezése szerint egy leírás következne arról, hogy egy tudományágnak mi a "hivatalos" (elfogadott) álláspontja egy dologról. Erről sincs szó.

        3) A cím nagyjából az alábbi tartalommal lenne helytálló: "Bibliaértelmezés egy kvantumfizika iránt érdeklődő laikus tollából".

        4) Megjegyzendő, hogy a Kvantumfizika kifejezést (a google találatok tanúsága szerint) jellemzően ilyesfajta ezoterikus ködharapók használják előszeretettel. A hivatalos tudomány Kvantummechanika néven szereti nevezni. De, hogy mi is ez a Kvantummechanika, arról majd később).

    • független kvantumenergia kutató
      • Ez a megnevezés megintcsak megtévesztő, ill. gyanakodásra adhat okot.
        1) Ha kutatok az eltűnt zoknim után, akkor én is kutató vagyok.? A szó nyelvtani értelmében igen; de a "kutató" kifejezést ennél speciálisabban szoktuk értelmezni.
        2) a "független kutató" egyrészt jelenthet amatőr természetbúvárt, laikus gondolkodót; de mindenképp határozottan elválasztanám a "komoly tudós" kifejezéstől (márpedig a kifejezés célja éppen az, hogy "komoly tudós"-nak állítsa be a szerzőt).
        3) a "független kutató" kifejezés utal a meg-nem-értett-zseni, vagy a gonosz tudomány által elnyomott világmegváltóra, összeesküvések áldozatára - s ez nem jó jel.
        4) Merthogy a tudomány (a természettudomány meg kifejezetten) nagyjából 2 fontos dologról szól: tudományos módszerekről és tudományos intézményrendszerről. Arról, hogy a tudomány kifejleszti az eszközeit; meghatározza a határait, érvényességi körét; és mindennek azt a keretét, amiben a tudományt művelik. Ahhoz kell ez, hogy az egyre bonyolultabbá váló ismerethalmazban egy közös nyelv és eszközrendszer segítségével, hatékonyan lehessen megismerni a világot.
        5) A Kvantumenergia, Kvantumfizika jelen szövegkörnyezetben leginkább a "bonyolult tudomány" szinonímája. Pedig nem az. Nagyjából arról szól (az előtag "Kvantum" is erre utal), hogy a világ energiái (ami az anyag szinonímája ebben a tudományban) nem analógak, nem bármekkora értéket vehetnek föl, hanem "kvantáltak", tehát egy nagyon kicsi "energiacsomag" többszörösei. Minden egyéb kvantummechanikai alapelv gyakorlatilag ebből következik. Ebben egyébként nincs vita a fizikusok közt. Ezért nem szeretik a Kvantumfizika kifejezést, mivel az azt sugallná, hogy van egy másik, nem kvantum-elvű fizika is. De ezt számtalan kísérlet bizonyítja, hogy nincs (márminthogy a kvantummechanika helytálló). És nincsenek olyan eredmények, amik cáfolnák.

    13 more annotations...

1 - 2 of 2
20 items/page
List Comments (0)